Cestopis 17.dec (čudná úvaha)

17 dec

Nadišiel čas o5 napísať riadky cestopisné. Od môjho posledného podelenia sa (ak nerátame šplechy a texty piesni) ubehlo dosť veľa času. Udiala sa tiež kopa udalostí. O viacerých sa nedá písať, skôr poprosiť o modlitby, ale zas, aby som tu stále písal, ako sa mám a aké je počasie, to by bolo príliš plytké a zbytočne by bolo čítať to. Pri mojej ukecanosti mi pomáhajú slová hovoriace, že budeme súdení z každého zbytočného slova. Tak aspoň mám jasnú úlohu pred sebou 🙂 Máme obdobie pokojného očakávania narodenia Šéfa. Hoci bohatého, predsa bez postieľky a mäkkej perinky, cez ktorého všetko JE a tu v postave dieťaťa, ktoré sa nevie ani najesť samo, Ten, čo môže všetko a predsa sa dáva do rúk bezbrannej ženy, ktorá Jeho silou porazila diabla. Na rozmýšľanie podnetov až-až. (…pozor, tu fakt nastupuje úvaha…)

V tomto období tiež viac dumám, nakoľko je virtualita realitou. Veľa, až príliš veľa mladých a nielen nich sú v neosobnej a predsa osobnej komunikácii spolu na nete, vymieňajú si páčisamity a šplechy na každú druhú „myšlienku“. Je to iný level komunikácie, povedomia, spoločenstva. …chýba mu však sila, ktorá trvá a drží aj keď vypnú prúd, aj keď nefunguje telefón. Svet, kde sú zotreté hranice štátov a kvôli anonymite, slabosti, hanbe a zvrátenosti aj hranice morálky. Sila ako sme rôzni v hodnotení SLOV napísanýx, povedanýx, skopírovanýx, odťuknutýx; toho, čím sme a čím xeme byť, v hodnotení sily MODLITBY malej, veľkej. Modlitba často nie je odkliknutie fayn videa, prezentácie alebo obrázku. To je skôr svedectvo alebo vyjadrenie citu. V modlitbu sa môže pretaviť, alebo pomôcť, no iba o nej hovorí. Tento náš matrix je na druhej strane svet, kde je možná bližšia komunikácia s človekom, je možné poradiť, naťuknúť na tému, prežívanie na mieste a v čase, v akých je prakticky nemožné byť spolu. Salezián má mať rád to, čo mladí, priblžiť sa k nim tam, kde sú …až po hranice hriexu (nie na nej a vôbec nie za ňou), ukazovať odtiaľ správny smer rastu, cesty a cieľa. Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Myslím, že o internete to platí sedemnásobne. Je veľmi dobrý sluha, ale veľmi zlý pán. Tak si dávam pozor aj ja, aby som nebol citlivejší na kríže ľudí, čo sú ďaleko viac ako na tie, ktoré majú moji susedia, neoplakával každý atentát vo svete a nemusel o všetkom vedieť, a naproti tomu, NEVEDIEŤ, že o 10 metrov od nášho domu je rodina, čo naozaj nemá čo jesť, alebo že je v nej xalan, ktorý je mimo dobrej partie, nerozumie si s otcom a svoj život nevidí ako dobrodružstvo, ktoré treba xytiť sa opraty, so zdvihnutou hlavou a oceľovým srdcom a pevným krokom – čistý a plný oslepujúceho svetla kráčať v ústrety dospelosti pravého chlapa!!

Aby sa nám nestávalo, že mladý ešte ani nie 16 roční už majú odpozeraných pomaly tucet tvrdých erotických filmov, potajme študovali názory zvrátených aj „suxýx“, z internetu poznajú texniky, pózy, príbehy, „frajeriny“, cesty ako si užiť sám/a a byť „šťastný“. Na druhej strane touto cestou o 15 rockov zistia, že nie sú schopný trvalého vzťahu, vernosti pravého xlapa a silnej ženy. Veriť a žiť, že dieťa je požehnanie a zázrak vychádzajúci z Gerlachu vzťahu muža a ženy a neozostávať kdesi na štrbskom plese radostí raz s tým/tou, raz s hentým/hentou mysliac‘ si, že sme kde-ako vysoko v telesnom športe. (…snazhim sa nebyť sudcom a nedavať rady neskuseneho lepsim, hlupeho mudrejsim a tak sory, myslim ze to aj tak vyznieva, snazim sa odhalovat klamstvo a pomahat dozrievať pravým hodnotám a trvalému zmyslu. Sám sa ucim, co je to laska, viem vsak, ze ucitel je Boss, Sef a Kral Kralov, Makač Makačov =D !! :).

Alebo že xalani a baby si vypisujú smajliky a srdiečka v tomto matrixe zdieľanýx myšlienok, pomalyžesi nevylejú dušu ako sa xápu a podporujú, ale keď sa stretnú osobne, akoby si nemali čo povedať. …Jedno robiť, druhé nezanedbávať, mať net, mať mobil, a nad to mať pokoj v duši, poriadok v tom, čo je dobré a čo zlé, na koho sa môžem spoľahnúť vždy a všade – a na koho nie. …).>.asi toľko výlev jedného hackera drzhim palce sebe ay tým, čo sa (ne)šťastnou náhodou dostali k tomuto výlevu

Leave a Reply


„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich