Leto letúce s pesničkou k Márii

04 aug

Lady of She Shan Mary Help of Christians Shangai>>> MP3 <<<

o5 raz zas a zas, znova a úplne dobrovoľne tu píšem riadky. Áno, mami, mám sa fayn, je to požehnané jak furt. Teraz v lete tu máme pomaly akciu za akciou. Sa to tu valí, teploty síce sú, ale nie je to až také strašné, že vraj teraz bolo na Slovensku teplejšie ako tu. …no si to predstav. Na táborox sem-tam si pláveš a prejde okolo had, alebo ideš do vody s deťmi, ale ideš prvý, aby si odplašil hadov, po dvore nám na chate behajú (doslova behajú korytnačky).

Decká sú fajn, naozaj sa viacerí snažia žiť dobre a sväto. Prikladám tu jeden obrázok a jednu hudbu. Obrázok je PannaMária vo vyobrazení v Čínskej cirkvi ako „Lady of SheShan“ a hudba je náš azerbajdžanský chorál s názvom „Sevin ey Bəysiz Gəlin“, čiže niečo ako Raduj sa Nevesta bez ženícha.
>>> MP3 <<<Motív sme zobrali z gréckeho chorálu, slová preložil jeden brácho tu a v jeden večer som zapol mikrofón, nahral jeden hlas, jeden bubon a potom vymyslel nejaké iné hlasy, dodal ozvenu ako je u nás v kostole a uložil ako mp3. Super je, že nám (a viem, že viacerým ľuďom) piesne môžu pomôcť lepšie alebo niekedy efektívnejšie spojiť modlitbu so životom. Keď poznáme žalmy aj slávnostné, aj keď je človeku blbo, aj keď je radostný, ale aj keď je to fšetko na figu (ako dnešné čítanie z knihy Kazateľ, kde podľa dnešného slovníka mladýx by tam bolo napísané, že všetko je na h…a aj tak je všetko na h….), tak keď sa už človek vo svojom živote naučil byť blížky Bohu aj keď sa darí, aj keď sa nedarí, tak potom sa stáva jeho modlitba reálnejšou, rastie v správnom smere a sú šance na vstupenku do neba už tu na zemi. Takže asi toľko môj výlev dnešného dňa, …ešte malé prekvapko, že na bratskú dovolenku ideme do Irána, azda niektorí ľudia tam na kresťanské dovolenky nexodia, ale šak …zábava graduje, graduje. Už sme odovzdali aj odtlačky prstov …mami, neboj sa, bude paráda, tam máme bratov saleziánov, oni už boli aj u nás, a pozvali nás na návštevičku. …zoberieme si aj svätenú vodu, keby niečo.

amen +
šuďo, sdb

2 komentáre

  1. David píše:

    Dobry den, obracim se na Vas s prosbou o pomocpri patrani po svych predcich. Nedavno jsem narazil na nektere dokumenty pochazejici Z Bakinskeho rimsko-katolickeho kostela v Baku. Myslíte si , ze existuje moznost dohledat v matricnich knihach dalsi dokumenty. Moji praprapra… prisli do Baku na prelomu 19. a 20. pravdepodobne jako obyvatele Voynske gubernie spolu se skupinou dalsich cechu a polaku. V pripade ze nejaka moznost existuje, poprosil bych o nějake kontakty kam se pripadne obratit.
    S pozdravem
    David Pátek

  2. admin píše:

    super. dakujem za dotaz, odpisem emailom co by sa dalo robit. :))) zelam hepidej +

Leave a Reply


„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich